Sądownictwo w Polsce

wę z tego, że jesteśmy niewinni zarzucanym nam czynom lub zostały one przedstawione w przesadzony, krzywdzący nas sposób, rozwiązanie jest jedno ? skonsultować się z adwokatem. Będzie to wymagało od nas nakładów pieniężnych, ale t

Sądownictwo w Polsce prawnik Śląsk
Jeżeli szukasz pomocy prawnej, dobrze trafiłeś. Dowiedz się więcej klikają tutaj =>

O procesach sądowych

W chwili, gdy zostaje założona przeciwko nam sprawa, a doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy niewinni zarzucanym nam czynom lub zostały one przedstawione w przesadzony, krzywdzący nas sposób, rozwiązanie jest jedno ? skonsultować się z adwokatem. Będzie to wymagało od nas nakładów pieniężnych, ale to skuteczna metoda obrony. Możemy także liczyć na pomoc adwokata z urzędu, choć wtedy odpada możliwość wyboru osoby, która będzie nas reprezentowała i zbierała argumenty przemawiające na naszą korzyść. Wybór zależy wyłącznie od nas oraz od naszych możliwości. Oczywistością jest jednak fakt, że trzeba dbać o uniknięcie niezasłużonej odpowiedzialności oraz o dobre imię. Kompleksowe usługi adwokata pozwalają lepiej zrozumieć swoje położenie oraz wagę oskarżeń oraz znaleźć najsensowniejszą drogę do ich zaprzeczenia. Sami nie posiadamy dostatecznie dużej wiedzy, aby oprzeć się niezbyt przyjaznej nam sytuacji ? nie wstydźmy się więc pomocy profesjonalisty.


Kompetencje radcy prawnego:

Radca prawny ? prawnik świadczący pomoc prawną podmiotom gospodarczym, jednostkom organizacyjnym oraz osobom fizycznym, która polega przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami.

Zasady wykonywania zawodu radcy prawnego określa ustawa z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych1. Radcowie prawni zorganizowani są na zasadach samorządu zawodowego. Jednostkami organizacyjnymi samorządu posiadającymi osobowość prawną są okręgowe izby radców prawnych i Krajowa Izba Radców Prawnych.
Podstawową różnicą między radcami prawnymi a adwokatami jest możliwość świadczenia pomocy prawnej w stosunku pracy przez radców prawnych, czego nie wolno adwokatom.
W ostatnich latach znacząco rozszerzono uprawnienia radców prawnych do występowania przed sądami i organami, powierzając im obok wcześniejszej kompetencji do prowadzenia spraw administracyjnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych i administracyjnosądowych, także m.in. możliwość prowadzenia spraw rodzinnych i obrony w sprawach o wykroczenia, a także występowania jako pełnomocnik oraz obrońca (od 1 lipca 2015 r.) strony w sprawach karnych i karnoskarbowych, z tym że obrońcą może być tylko radca prawny niepozostający w stosunku pracy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Radca_prawny


Jak zostać radcą pranym

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć odpowiedni dla siebie zawód. Każdy szuka zarówno w zakresie tego, co jest jego pasją i jednocześnie daje szansę na zarobek. Nie jest to jednak wcale takie proste. Nie zawsze pasja daje szansę na zarobienie godziwych pieniędzy. Nie zawsze pasja daje szansę w ogóle zarobić. Wówczas to pracę trzeba uczynić swoją pasją żeby nie zwariować wykonując obowiązki, które nie do końca nas pociągają. Wiele osób jednak podejmuje się takiej pracy, która siłą rzeczy musi stać się pasją, z racji czasu, jaki należy na nią przeznaczyć, na nią poświęcić. Tak jest na przykład z prawnikiem. Zanim porady prawne staną się naszym sposobem na życie, trzeba się najpierw bardzo długo uczyć i bardzo gruntownie studiować. Studia są co prawda pięcioletnie, czyli takie jak każde inne, ale są znacznie bardziej wymagające i znacznie trudniejsze, ponieważ materiał jest wyjątkowo obszerny. Dalej, trzeba jeszcze ukończyć odpowiednią aplikację. Radca prawny czy adwokat to nie jest po prostu prawnik, to jest już prawnik specjalista, który ukończył nie tylko swoje studia, ale również ukończył aplikację i uzyskał specjalistyczne uprawnienia.



© 2019 http://tsd.warszawa.pl/