Prawo - niezbędny element naszej codzienności

wiązku z tym bardzo często pojawiają się konflikty o spadek. Najprostszym sposobem na jednoznaczne uniknięcie tego sporu zwykle pozostawienie przed śmiercią testamentu, w którym zmarły rozdysponowuje swój majątek według swojego u

Prawo - niezbędny element naszej codzienności kancelaria prawnicza Tychy

Ważne sprawy spadkowe

Jak wiadomo, uzyskanie spadku na przykład po dziadku czy ciotce może spowodować, że życie obdarowanej dobrami materialnymi osoby bardzo się zmieni. W związku z tym bardzo często pojawiają się konflikty o spadek. Najprostszym sposobem na jednoznaczne uniknięcie tego sporu zwykle pozostawienie przed śmiercią testamentu, w którym zmarły rozdysponowuje swój majątek według swojego uznania. Często jednak pozostawienie testamentu okazuje się niemożliwe z uwagi na to, że śmierć nastąpiła nagle. Wtedy powstaje skomplikowana sytuacja, którą można rozwiązać właściwie jedynie przez sprawę sądową, zwłaszcza, gdy zmarły miał dość spory majątek.


Szybka pomoc prawna

Coraz więcej kancelarii prawniczych stara się przenieść chociaż część działalności w wirtualną przestrzeń. Korzystanie z Internetu pozwala nie tylko na pozyskanie nowych klientów ale i na uruchomienie nowoczesnych narzędzi, które pozwalają na lepszą komunikację pomiędzy klientem a prawnikiem. Ciekawym pomysłem jest tworzenie internetowych formularzy, w których można skierować pytanie odnośnie rozmaitych kwestii prawnych. Uzyskanie pomocy prawnej w tym zakresie będzie możliwe w niedługim czasie od otrzymania takiego pytania przez prawnika. Trzeba przyznać, że jest to bardzo szybki i prosty sposób na pozyskanie porady prawnej właściwie w każdej kwestii.


Czym zajmuje się syndyk?

Syndyk ? pod zarządami starych regulacji prawnych ? osoba zarządzająca majątkiem przedsiębiorcy postawionego w stan upadłości oraz dokonująca podziału funduszy między wierzycieli zgodnie z zasadami prawa upadłościowego i naprawczego. Była to funkcja likwidatora majątku w postępowaniu upadłościowym z opcją likwidacyjną.

Natomiast syndyk licencjonowany jest specjalistą zarządzania kryzysowego, menadżerem rewitalizacji podmiotu w kłopotach finansowych i wolnym zawodem.

Jedynie w ostateczności syndyk na zlecenie sądu przeprowadza likwidację podmiotu gospodarczego - którego kondycja finansowa i operacyjna wyklucza jakąkolwiek restrukturyzację.

W trakcie postępowania upadłościowego syndyk traktowany jest jako kierownik jednostki, w rozumieniu przepisów ustawy o rachunkowości. Z uwagi na status prawny syndyk jest tzw. zastępcą pośrednim czyli dokonuje czynności prawnych we własnym imieniu, ale na rachunek upadłego tj. ze skutkiem prawnym dla niego.

Zawodu syndyka nie można zaliczyć do zawodów stricte prawniczych choćby przez to, że posiadanie wykształcenia prawniczego nie jest konieczną przesłanką uzyskania licencji syndyka (wcześniej analogiczna sytuacja miała miejsce w przypadku zawodu komornika).

Po wejściu w życie ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o licencji syndyka (Dz. U. z 2014 r. poz. 776) zawód syndyka stał się zawodem regulowanym i został zaliczony do katalogu wolnych zawodów, wykonywanych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Syndycy licencjonowani wykonują swój zawód w ramach kancelarii syndyków.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndyk



© 2019 http://tsd.warszawa.pl/