Pod zastaw?

działek i domów dynamicznie rosły. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły spadać. W konsekwencji ci, którzy przeczekali,...mogli nabyć praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę.

Dodane: 17-03-2015 06:55
Pod zastaw? , że aby nabyć nieruchomość na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań, działek i domów dynamicznie rosły. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły spadać. W konsekwencji ci, którzy przeczekali,...mogli nabyć praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Dobrze jest nie zapominać o fakcie, że kredyt hipoteczny bierze się najczęściej na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się kłopotliwa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

b

Trudno stwierdzić, ze pożyczanie pieniędzy do banku na taki cel ma sens. Nie wolno zapominać, że przez resztę roku będziemy to spłacać. Albo i dłużej, w zależności od czasu kredytowania. Jeśli więc stać nas na kredyt, to może lepiej byłoby co miesiąc odłożyć określoną kwotę - powinniśmy uzyskać spory budżet, bo pamiętajmy, że na kredytach bank zarabia.

Trzeba spełniać swoje marzenia, ale warto też dobrze przemyśleć, co się opłaca zrobić. Samodyscyplina w oszczędzaniu naprawdę się opłaca. Zanim weźmiesz kredyt na tegoroczny wyjazd, pomyśl czy nie lepiej pojechać za rok, ale za własne pieniądze.


Jak pożyczać?

Krótko mówiąc - przedsiębiorcy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o kredyt będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi przedsiębiorstwa. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi ludzie mogli zakładać firmy i inwestować w swój biznes, go rozwijając, niezbędny jest dostęp do kapitału. Mało kto ma wystarczające środki, jest to zbyt trudna do przeskoczenia bariera. Czasami jednak kończy się to wzięciem kredytu w wątpliwym miejscu, z niesamowicie wysokim kosztem. Nie może tak być, ale nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Wręcz przeciwnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


Co na to banki?

Sądzę, że instytucje finansowe ponoszą odpowiedzialność, bo udzielały kredytów bez odpowiedniego zabezpieczenia, na przykład z zerowym wkładem własnym (mowa oczywiście o kredytach hipotecznych). Dopiero od tego roku Komisja Nadzoru Finansowego zarządza obowiązkowy wkład własny wynoszący 5%, od 2015 roku będzie to już 10%, a za dwa lata 15%. Nie ma już także szansy zaciągnięcia kredytu w obcej walucie, chyba że się w tej walucie zarabia. Można narzekać, że te restrykcje wpłyną na spadek udzielanych kredytów hipotecznych, jednak w efekcie nie będzie również tak wielu ludzi, mających problemy ze spłatą. Jest więc to dla ludzi tak naprawdę korzystne. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wkład własny jest niezwykle istotny, przy tak wielkiej inwestycji, jaką jest zakup nieruchomości.


Jak wziąć kredyt?

Jak zaciągnąć pożyczkę i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było uzyskać poradę - udaj się do doradcy. Niestety, wiele osób ufając doradcom finansowym, podjęło błędne decyzje.

Jeżeli posiadamy do ulokowania oszczędności, ale kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to udajemy się do doradcy finansowego po pomoc. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie sprawi, że wybierzemy najlepszą opcję. Niestety, wyszło, że doradcy nie wcale nie pomagają klientom. Doradzają produkty, z których nalicza im się najlepsza prowizja, często nie informując o tym, jakie ryzyko ponosi klient. W efekcie wiele osób straciło swoje oszczędności.© 2019 http://tsd.warszawa.pl/