Płoty, ogrodzenia i wszystko wokół tego

ności publicznej, które są zabezpieczane przez osobami postronnymi. Podstawową zaletą bramy automatycznej jest fakt, że zwiększa ona bezpieczeństwo osób mieszkających na terenie danej posesji, a jej obsługa jest bardzo prosta i wy

Płoty, ogrodzenia i wszystko wokół tego bramy i furtki śląsk

Zakładanie bram automatycznych

Bramy automatyczne montowane są zwłaszcza przy wjazdach na posesje, ale też przy wjazdach na tereny nowych bloków mieszkalnych i tych budynków użyteczności publicznej, które są zabezpieczane przez osobami postronnymi. Podstawową zaletą bramy automatycznej jest fakt, że zwiększa ona bezpieczeństwo osób mieszkających na terenie danej posesji, a jej obsługa jest bardzo prosta i wygodna.

Wystarczy po prostu wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie zdalnego sterowania, żeby brama automatyczna otworzyła się lub zamknęła. Dlatego wydaje się, że zakładanie takich bram jest bardzo przydatne w przypadku osób, które dużo podróżują i zostawiają dom bez opieki na kilka dni lub wręcz przeciwnie, posiadają małe dzieci, często bawiące się na dworze.


Metody renowacji płotów drewnianych

Stawianie płotów stanowi tradycyjną metodę ogradzania różnych posesji. Trzeba również przyznać, że dobrze zadbane płoty drewniane potrafią bardzo okazale, a nawet nowocześnie wyglądać. Dlatego wielu gospodarzy, zamiast likwidować posiadane przez siebie tradycyjne płoty drewniane, sięga po sprawdzone metody ich renowacji.

Zajmują się także ich malowaniem i dostawianiem nowych elementów. Wydaje się, że możliwość przeprowadzania przy płotach własnych prac konserwatorskich stanowi ich dodatkową zaletę, ponieważ w przypadku nowoczesnych ogrodzeń bywa tak, że właściciel nie jest w stanie samodzielnie ich naprawić i musi zawsze korzystać z fachowej pomocy, co wiąże się z koniecznością poniesienia odpowiednich kosztów.


Furtka - wyjaśnienie terminu w Wikipedii

Furtka lub furta ? wąskie przejście w ogrodzeniu zamykane najczęściej drzwiczkami. Często stawiana w pobliżu bramy albo w samej bramie. Również wąskie przejście w murach (fortyfikacjach). Umożliwia ruch pieszy (bez otwierania bramy).

Furta w klasztorze to także wejście, strzeżone przez zakonników (furtiana lub furtiankę), przeznaczone do komunikacji klasztoru ze światem zewnętrznym.

Określenie "furtka" używane jest również w przenośni, np. sposób na obejście czegoś (decyzji, przepisu itp.)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Furtka



© 2019 http://tsd.warszawa.pl/