Najważniejszy narząd w ciele człowieka - serce

po prostu coraz prostszy. Dzięki temu lekarze mają możliwość rozpoczęcia leczenia zgodnie z najnowszymi standardami, mogą doradzić i podpowiedzieć pacjentowi zgodnie z najnowszą medyczną wiedzą. Stopień rozwoju kardiologii w Pols

Najważniejszy narząd w ciele człowieka - serce Badania Holter EKG cieszyn

Rynek kardiologii w Polsce


Rynek kardiologii w Polsce rozwija się bardzo szybko, a dostęp do najnowszych zdobyczy medycyny dzięki globalnemu europejskiemu rynkowi jest u nas po prostu coraz prostszy. Dzięki temu lekarze mają możliwość rozpoczęcia leczenia zgodnie z najnowszymi standardami, mogą doradzić i podpowiedzieć pacjentowi zgodnie z najnowszą medyczną wiedzą. Stopień rozwoju kardiologii w Polsce rośnie z roku na rok i takie nazwiska jak Religa stają się rozpoznawalne na całym świecie. Dziś Polska kardiologa plasuje się w czołówce tych europejskich, a polscy prawdziwi specjaliści są pożądani dosłownie na całym świecie.


9 września 1896 roku niemiecki chirurg

9 września 1896 roku niemiecki chirurg Ludwig Rehn przeprowadził pierwszą operację serca. Wówczas daleko posunięte były eksperymenty na zwierzętach, które wykazały, że mięsień serca jest zdolny do regeneracji. Pierwszą operację na otwartym sercu wykonał w 1952 roku amerykański chirurg F. John Lewis. Pierwszą sztuczną zastawkę serca wszczepiono w 1961 roku i dokonali tego amerykańscy lekarze, Albert Starr i Lowell Edwardsa. W 1980 roku na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w leczeniu zaburzeń rytmu zagrażających nagłym zgonem sercowym po raz pierwszy zastosowano wewnętrzny defibrylator.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog


edytuj kod i kilka faktów z Wikipedii

Przez ostatnie dwa wieki obok terapii lekowych wiele na znaczeniu zyskały terapie inwazyjne. Mowa tu o przeprowadzanych przez chirurgów zabiegach przęsłowania naczyń wieńcowych i przezskórne interwencje wieńcowe wykonywane przez kardiologów inwazyjnych, które obecnie najczęściej są związane z implantacją stentów. Warunkiem optymalnego wykonania zabiegów jest dokładna wiedza z zakresu indywidualnej anatomii naczyń wieńcowych, pozyskana podczas wcześniej wykonanego badania angiograficznego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog



© 2019 http://tsd.warszawa.pl/