
Nie duży rozmiar reklamy, czyli to świetna metoda na subtelną reklamę naszego produktu czy też marki. Dodajmy do tego ulotki, bannery oraz wszelkie formy re marketingu i jesteśmy w domu. Reklama i druk.
Firmowe auto - firmowe naklejki
Coraz częściej można zobaczyć auta oklejona firmowymi znakami, z numerami telefonów, ofertą itd. Jest to bardzo dobry sposób na reklamę jeżdżącą po ulicach miasta, może to stanowić źródło nowych klientów dla firmy, ale też wzbudza pewne poczucie profesjonalizmu oraz troski o klienta. Takie i wszelkie inne zlecenia druku naklejek można kierować do zakładów poligraficznych specjalizujących siew tego typu realizacjach.
Najlepiej właśnie wybrać taką, która ma w swojej ofercie głównie naklejki i tego typu elementy drukowane. Zazwyczaj używają lepszych materiałów i stosują inne metody utrwalania swojego druku. Dobrze wydrukowana naklejka na auto powinna być jak najbardziej odporna na ciepło, promienie UV oraz oczywiście deszcz i śnieg.
Grafika z wiki
Grafika ? jeden z podstawowych obok malarstwa i rzeźby działów sztuk plastycznych. Obejmuje techniki pozwalające na powielanie rysunku na papierze lub tkaninie z uprzednio przygotowanej formy.
Zależnie od funkcji rozróżniamy grafikę artystyczną zwaną też warsztatową oraz grafikę użytkową zwaną też stosowaną.
Grafika artystyczna (warsztatowa) wyróżnia się skupieniem w rękach artysty całego procesu twórczego od projektu przez wykonanie matrycy do wykonania odbitek ? rycin, które mają wartość oryginalnych dzieł sztuki. Liczba odbitek uzyskanych z jednej płyty zależy od techniki.
Grafika użytkowa to dziedzina grafiki i drukarstwa artystycznego służąca celom użytkowym. Związana jest z rynkiem wydawniczym i reklamą. Grafika użytkowa obejmuje plakat, ilustracje, druki okolicznościowe, magazyny, gazety, znaczki pocztowe, banknoty, ekslibrisy i liternictwo.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika
CMYK i inne kolory - cytat z Wikipedii
Teoretycznie można uzyskać kolor czarny przez złożenie kolorów C+M+Y, ale w praktyce tak uzyskany kolor czarny jest kolorem ciemno-brudno-brązowym. Poza tym ekonomicznie nieuzasadnione byłoby drukowanie czarnego tekstu za pomocą składania barw CMY. Widoczne jest to na separacji CMY i CMYK: aby w pierwszym przypadku osiągnąć efekt finalny należy znacznie więcej zużyć farby drukarskiej niż w przypadku separacji CMYK. Przy zwiększonym zużyciu farb pojawia się też problem techniczny w procesie druku. Jednym z nich może być utrudnione schnięcie, a co za tym może iść ? odbijanie w stosie, ścieranie się farby, opóźnienia w dalszej odróbce druku np. cięcie na gilotynach.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/CMYK